Mano Graužikas
Smagu, kad užsukai Wink Čia renkasi graužikų mylėtojai. Dar ne narys? Skubėk registruotis! Svečiai nemato visų temų!
Mano Graužikas
Smagu, kad užsukai Wink Čia renkasi graužikų mylėtojai. Dar ne narys? Skubėk registruotis! Svečiai nemato visų temų!
Mano Graužikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mano Graužikas

Graužikų mylėtojų diskusijos ;)
 
rodiklisPortalasLatest imagesRegistruotisPrisijungti

 

 Jūrų kiaulytė.

Go down 
AutoriusPranešimas
Rositukas.
Pelytė
Rositukas.


Gemini
Pranešimų skaičius : 32
Grūdeliai: : 68
Registracija : 2012-06-04
Amžius : 25
Miestas : Mlt. <3

Jūrų kiaulytė. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Jūrų kiaulytė.   Jūrų kiaulytė. EmptyŠt. 08 25, 2012 2:24 pm

Jūrų kiaulytė. Kby1l

juru kiaulyte 300x200 Jūrų kiaulytėsŠis draugiškas graužikas, kaip ir nemažai kitų, kilęs iš Andų kalnų. Nors vietos gyventojų vis dar auginamos tvartuose ar fermose ir skirtos ne pramogai, bet maistui, Europoje jūrų kiaulytės tapo tiek vaikų, tiek suaugusiųjų mylimu naminiu augintiniu.

Šie graužikai populiarūs dėl to, jog yra didesni už mažuosius žiurkėnus, bet lengviau prižiūrimi ir išlaikomi nei triušiai ar kiti naminiai gyvūnai, tokie kaip katės, šunys.

Jūrų kiaulytės mielai leidžiasi imamos ant rankos, gali būti išmokomos paprastesnių komandų, pavyzdžiui, atnešti nedidelį ir nesunkų daiktą, įpratusios reaguoja į savo vardą. Be to, jūrų kiaulytės nesikandžioja (išskyrus labai išgąsdintus graužikus), todėl puikiai tinka šeimoms su mažais vaikais.

Jūrų kiaulyčių priežiūra

Jūrų kiaulytės nėra lepios. Joms nereikia tokio didelio narvelio kaip triušiams, tačiau erdvės jame turi pakakti, ypač, jei auginama ne viena kiaulytė. Geriausias maistas šiems graužikams – specialus pašaras pamaišytas su šviežiomis daržovėmis. Kaip ir dauguma graužikų, jūrų kiaulytės mėgsta šviežią, kasdien keičiamą vandenį. Be to, dantų galandimui reikalinga speciali kreida. Jūrų kiaulytės, nors iš pavadinimo gali atrodyti kitaip, nemėgsta vandens, todėl jos prausimas gali būti ne itin lengvas procesas, tačiau retkarčiais reikalingas. Po maudynių gyvūnėlį reikia gerai išdžiovinti ir jokiu būdu nepalikti skersvėjyje, kadangi nesunkiai gali susirgti plaučių uždegimu ar kitomis ligomis.

Nusprendusiems įsigyti jūrų kiaulytė reiktų pamąstyti apie du graužikus, kadangi jos nemėgsta gyventi po vieną. Tarpusavyje gyvūnai, kaip ir žmonės, randa užsiėmimų, žaidimų. Kalbant apie užsiėmimus, reikėtų leisti kartais kiaulytėms palakstyti po namus. Tačiau palikti be priežiūros – nerekomenduojama. Kaip ir kitiems graužikams, jūrų kiaulytėms vienas didžiausių pavojų – elektros laidai. Paleidus gyvūnėlį reikėtų neišsigąsti, kad jis pradeda slėptis, tai baikštūs gyvūnėliai.

Šie graužikai gyvena gerokai ilgiau nei žiurkėnai – apie 8 metus, todėl labiau tinka tiems, kurie stipriai prisiriša prie gyvūno nuo pirmų jo dienų naujuose namuose.
Atgal į viršų Go down
 
Jūrų kiaulytė.
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Mano Graužikas :: Pagrindinės diskusijos :: Jūros kiaulytės-
Pereiti į: