Mano Graužikas
Smagu, kad užsukai Wink Čia renkasi graužikų mylėtojai. Dar ne narys? Skubėk registruotis! Svečiai nemato visų temų!
Mano Graužikas
Smagu, kad užsukai Wink Čia renkasi graužikų mylėtojai. Dar ne narys? Skubėk registruotis! Svečiai nemato visų temų!
Mano Graužikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mano Graužikas

Graužikų mylėtojų diskusijos ;)
 
rodiklisPortalasLatest imagesRegistruotisPrisijungti

 

 Šinšila

Go down 
2 posters
AutoriusPranešimas
Rositukas.
Pelytė
Rositukas.


Gemini
Pranešimų skaičius : 32
Grūdeliai: : 68
Registracija : 2012-06-04
Amžius : 25
Miestas : Mlt. <3

Šinšila Empty
RašytiTemos pavadinimas: Šinšila   Šinšila EmptyŠt. 08 25, 2012 2:30 pm

Šinšila 2zzm61k

Šinšila – graužikas kilęs iš kalnuotų Pietų Amerikos vietovių, labiausiai paplitęs Andų kalnuose. Laukinėje gamtoje šinšilos auga gana didelėmis šeimomis uolose. Būna, jog šinšilos randamos net kelių kilometrų aukštyje.

Kadangi šinšilos įpratę gyventi bendruomenėmis, jas reikėtų auginti bent po dvi. Šinšiloms patinka gana sausas oras, tačiau jis turi būti šviežias, todėl patalpa, kurioje auga šinšila, turi būti reguliariai vėdinama.

Šinšilos nėra itin tinkamas naminis gyvūnėlis vaikams ar užsiėmusiems žmonėms, kadangi reikalauja daug priežiūros ir dėmesio. Šinšilos mėgsta stabilumą, todėl su jomis reikia žaisti kiekvieną dieną tuo pačiu laiku. Šinšilos aktyvesnės naktį, kadangi natūraliai nuo karščio dieną slepiasi miegodamos uolų plyšiuose.

Kadangi šinšilos nėra labai mažiukai, be to, labai šoklūs ir mėgsta karstytis, todėl reikia pasirūpinti bent dviejų aukštų nemažu narveliu, kuriame turi būti namelis, vieta mineralinei kreidai, maisteliu ir kasdien keičiamu vandeniu.

Net ir turint gana didelį narvelį kasdien reiktų leisti šinšiloms laisvai lakstyti. Jos gana lengvai dresiruojamos, reaguoja į savo vardą ir kelias paprastas komandas, pavyzdžiui, „pas mane“, „negalima“ ir pan.

Tačiau ne tik žaidimai rūpi šinšiloms, gyvūnėliams svarbu gerai pavalgyti. Prastai maitinami graužikai išgyvena iki 5 metų, tačiau skiriant dėmesio kokybiškam maistui ir reguliariam maitinimui šinšilas galima išauginti apie 15 metų.

Šinšilos nuo senų laikų vertinamos dėl savo itin švelnaus kailio, tačiau stresas gali ne tik sutrumpinti šinšilų gyvenimą, bet ir kenkia kailiuko kokybei, todėl šinšiloms turi būti užtikrintos geros, ramios gyvenimo sąlygos.
Atgal į viršų Go down
gabrelite
Pelytė



Pranešimų skaičius : 58
Grūdeliai: : 75
Registracija : 2012-02-05

Graužikas
Vardas: Fusis
Vardas: Dikė
Vardas:

Šinšila Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Šinšila   Šinšila EmptyPen. 08 31, 2012 4:26 pm

turejau sita puku kamuoliuka ;3
Atgal į viršų Go down
 
Šinšila
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-
» KAIP ĮSITIKINTI AR ŠINŠILA NESERGA?

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Mano Graužikas :: Pagrindinės diskusijos :: Šinšilos-
Pereiti į: